Вибори Президента школи

Учні  9-10 класів мають право висовувати свої кандидатури. В період виборів на посаду  Президента школи «Зіркової республіки» кандидат повинен мати свою програму подальшого функціювання Республіки і здібності лідера.

Президент учнівської республіки є головою учнівського колективу, членом  Президентської ради школи:

• виносить на розгляд парламенту питання, що турбують учнів школи;
  • має право ініціювати зміни, що покращать навчання та дозвілля учнів:
  • відстоює та захищати права учнів;
  • підносить авторитет школи.

Права та обов’язки Президента:

• Президент школи є гарантом прав учнів визначених законами та правилами даного закладу.
  • Радниками президента є старости класів (рада учнів) та міністри (кабінет міністрів).
  • Президент призначає прем’єр-міністра і міністрів, а також безпосередньо коригує і спрямовує роботу організаторів і старост класів.
  • Президент видає укази про проведення заходів, акцій, які не суперечать статуту школи.
  • Президент може бути присутнім на методичному об’єднані класних керівників. Виступати на захист учнів школи
  • Президент школи звітує перед Радою школи щосеместра. Рада школи може оголосити імпічмент президенту в разі невиконання останнім своїх обов’язків та порушення законів школи.
  • Президент поводить себе толерантно, суворо дотримується норм культури спілкування.

Вимоги до передвиборчої програми кандидата на посаду  Президента школи

1. Передвиборча програма повинна бути короткою, чіткою, зрозумілою, містити фотокартку.
  2. Викладені основні факти біографії та досягнень у суспільному житті школи.
  3. Чітко сформульовані основні положення програми: пропозиції щодо покращення життя учнів та школи, плани на майбутнє.
  4. 15.09.2014 р. кожен кандидат представить свою програму на розсуд учнів в актовій залі школи.
  5. Рішення виборчої комісії буде доведено до відома учнів 17 вересня.
  6. Президент приступає до виконання своїх обов’язків з 18.09.14. р., отримавши відповідне посвідчення.

Закон про вибори  Президента школи

1. Президент школи обирається учнями на основі загального, рівного виборчого права шляхом таємного голосування.
  2. Строк повноважень Президента – до закінчення школи
  3. Право голосу на виборах Президента мають учні 6-11 класів та вчителі .
  4. Кожен виборець має один голос і голосує особисто.
  5. Участь у виборах є добровільною.
  6. Застосування насильства, погроз, обману, підкупу чи будь-яких інших дій, що перешкоджають вільному виявленню волі виборця, забороняється.

Основні положення виборів Президента школи

1. Право висування кандидата на пост Президента належить учням 9 та 10 класів школи.
  2. Кожен клас може висунути лише одного кандидата на пост Президента.
  3. Кожен кандидат повинен зареєструватися до 10 вересня 2014 р.
  4. Учні класу повинні виготовити друкований матеріал передвиборної агітації та організувати агітаційну програму (агітація проводиться пі час перерв)
  5. Передвиборча агітація буде тривати з 11.09 по 15.09.
  6. Чергові вибори президента будуть проведені 16 вересня 2014 року.
  7. Президент обирається простою більшістю голосів учнів.